zzz
آرشیو خبرهـا
آخرین خبرها
تاریخ ارسال خبر: ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۱۷۰۰۹
کرمان ؛ نماینده ولی فقیه در استان و استاندار کرمان از حضور غرور آفرین و افتخار آمیز حماسه سازان ۲۲ بهمن ماه تقدیر کردند.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه و استاندار کرمان با صدور پیامی از حضور غرور آفرین و افتخار آمیز حماسه سازان ۲۲ بهمن ماه تقدیر کردند.

متن این پیام بدین شرح است: در طلیعه سی و هشتمین بهار انقلاب اسلامی، حضور تک تک مردمان ایران سربلند و کرمانیان راست قامت در آئین گرامیداشت ۲۲ بهمن ماه شکوفه های امید را در دل دوستداران نظام مقدس جمهوری اسلامی نشاند و نشان داد که نهال نوپای انقلاب اسلامی، اکنون ریشه در دل یکایک این ملت قهرمان دوانده و با هیچ طوفانی به لرزه در نخواهد آمد.

مردم دیار کریمان نیز در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با حضور دشمن شکن و حماسی خود نشان دادند که همواره در مسیر ترسیم شده به دست امام راحل (ره) و با تکیه بر رهنمودهای رهبر کبیر انقلاب به پیش می روند.

در این مجال از حضور حماسی حماسه سازان ۲۲ بهمن ماه در سراسر ایران به ویژه دیار کریمان قدردانی کرده و توفیقات روز افزون نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را آرزومندیم.

تاریخ ارسال خبر: ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۱۷۰۰۸
کرمان ؛ زمین لرزه ای به بزرگی ۳.۲ ریشتر بامداد امروز راور کرمان را لرزاند.به گزارش خبرنگار مهر، زمین لرزه ای با شدت ۳.۲ ریشتر راس ساعت سه و ۲۷ دقیقه بامداد شنبه راور را تکان داد.

بنا به اعلام موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران این زمین لرزه در عرض جغرافیایی ۵۶.۷۹۶ درجه و طول جغرافیایی ۳۱.۲۷۶ درجه به وقوع پیوست.

این زمین لرزه در عمق جغرافیایی ۱۰ کیلومتری از سطح زمین ثبت شده است.

استان کرمان دارای ۱۸ گسل فعال شناخته شده است.

تاریخ ارسال خبر: ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۱۷۰۰۷
کرمان ؛ استقبال بی‌نظیر تجار اروپا از قالی کرمان و طرح‌ها و نقش‌های بومی دست بافته‌های زنان و مردان کویر، این روزها صنعت ارزآور قالی را در آستانه جهشی بزرگ قرار داده است.خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها ؛ اسما محمودی: قالی کرمان سابقه ۵۰۰ ساله در تاریخ و تمدن مردمان کویر دارد هرچند طی سال‌های اخیر مستقیماً مشمول تحریم شد و از ورود این کالا به اروپا جلوگیری شد، اما در همین ایام هم قالی‌های دست‌بافت کویر در حراج‌ کریستی و حراجی‌های معتبر میلیون‌ها دلار قیمت می‌خورد و نشان می‌داد بازارهای جهانی تشنه قالی کرمان است.

نکته جالب اینکه قالی‌های کرمانی که در بازار داخلی به زیر پا انداخته می‌شود در آن‌سوی دنیا زینت‌بخش دیوارها و تالارهای مجلل هستند و به گفته تاجران کرمانی وجود هر قالی کرمانی در خانه‌های مردم آمریکا و اروپا افتخار و سبب فخرفروشی است.

به گفته احمد ایرانمنش تاجر کرمانی قالی، مشتری‌های آمریکایی برای خرید هر قطعه قالی با برند کرمان از همدیگر سبقت می‌گیرند، چون این صنعت با کیفیت بالا به صورت انحصاری در دست ایران بود و تقاضا هم بسیار بالا به همین دلیل برای مدتی قالی، خاویار و پسته ایران از لیست تحریم‌ها خارج بود اما در تحریم‌های اخیر قالی هم در لیست تحریم قرار گرفت و عملاً اجازه نمی‌دادند که حتی از کشور ثالث نیز قالی ایران وارد آمریکا شود .

وی با اشاره به رفع تحریمها ادامه داد: اما حالا بازار تشنه اروپا و آمریکا به روی قالی کرمان گشوده شده است و رفته‌رفته سفارش‌های تولید قالی از بازارهای مصرف در حال شکل‌گیری است به همین دلیل باید بستر و حمایت لازم از قالی در کرمان فراهم شود تا بتوان این نیاز را پاسخ گفت.

وی ادامه داد: قالی کرمان به دلیل نقش اصیل و قدمتش کالایی بسیار لوکس است و طرح‌های کرمان را به‌خوبی بانام می‌شناسند و طرح‌های خوشه‌انگوری، سبزی‌کار چمنی، گلدانی و درختی، ستونی ۳۳ پل، برگ چغندری، قاب قرآنی، بته‌جقه‌ای، لچک ترنج کف ساده و نیز نقشه‌های گل فرنگ و گوبلن، شکارگاه و افشان و بازوبندی و خشتی را می پسندند.

معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان نیز در گفتگو با مهر اظهار داشت: در حال برنامه‌ریزی برای آغاز و گسترش صادرات فرش دستباف کرمان به کشورهای متقاضی هستیم.

مصطفی زریسفی افزود: استفاده از موارد اولیه مرغوب و اصالتی که فرش کرمان دارد باعث شده این کالا از برند بسیار مطلوبی برخوردار باشد . میزان تقاضا بالا است به همین دلیل پیگیری‌های زیادی در خصوص آغاز صادرات انجام‌شده است.

استفاده از موارد اولیه مرغوب و اصالتی که فرش کرمان دارد باعث شده این کالا از برند بسیار مطلوبی برخوردار باشد

وی گفت: به نظر می‌رسد تجار آمریکا در این زمینه عطش بیشتری دارند و طبق خبرهایی که داده‌شده است در سال جاری گروهی از تاجران این کشور به کرمان سفر خواهند کرد تا زمینه را برای ازسرگیری صادرات فرش کرمان مهیا کنند.

وی با تأکید بر اینکه باید تکاپو در بین تجار کرمانی نیز در این خصوص آغاز شود گفت: باید نیاز بازار را به‌خوبی بشناسیم و در همین چارچوب تولید و فعالیت‌های صادراتی را آغاز کنیم تا یک اقدام دوسویه در راستای ارزآوری و خروج از رکود در این صنعت ایجاد شود.

رئیس اتحادیه بافندگان فرش دستبافت استان کرمان نیز به خبرنگار مهر گفت: در زمان تحریم امکان صادرات فرش به طور کامل از بین رفت و بیشترین ضربه به این صنعت وارد شد.

عطاءالله شفیعی پور افزود: به دلیل قیمت بالای فرش کرمان بیشترین بازار تقاضای این صنعت از کشورهای اروپایی و آمریکایی بود و به‌عنوان یک کالای لوکس صادراتی، قالی کرمان موردتقاضا بود.

وی تصریح کرد: درواقع بازار آمریکا به‌صورت سنتی در اختیار بازار ایران است و مردم این کشور علاقه فراوانی به فرش کرمان دارند اما بعد از تحریم‌ها نتوانستیم به قراردادهایی که داشتیم عمل کنیم زیرا تحریم‌های یک‌جانبه جلوی فعالیت این صنعت را گرفت.

وی ادامه داد: در بازارهای خارجی بسیاری از مشتریان دنبال فرشی مطابق سلیقه خود هستند اما در واقع برند فرش کرمان شناخته‌شده است و خریداران به فکر خرید قالی کرمان هستند، این‌ یک پتانسیل و موقعیت خوب را در اختیار تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش کرمان قرار می‌دهد.

وی در خصوص پویایی این صنعت گفت: صنعت قالی را نمی‌توان بدون توجه به رونق ریشه‌ای و پایه اقتصادی فعال کرد. درواقع باید از تهیه مواد اولیه مرغوب تا تهیه طرح‌های اصیل و بازاریابی صنعت را فعال کرد تا بتوانیم بازارهای خارجی را بار دیگر تصاحب کنیم.

وی نقدینگی را یکی دیگر از مشکلات تولیدکنندگان دانست و افزود: فرش مزیت ما محسوب می شود و اگر در این خصوص برنامه‌ریزی نکنیم سایر تولیدکنندگان که گاه طرح‌های ما را کپی می‌کنند وارد بازار می‌شوند.

۲۰ هزار بافنده روستایی در انتظار خروج صنعت فرش از رکود

یک تولیدکننده قالی در شهر راور کرمان می‌گوید: هم‌اکنون در کرمان حدود ۲۰ هزار بافنده قالی آماده هستند تا بتوانند از شرایط بازار خارجی استفاده کنند اما نیاز به ساماندهی و حمایت دارند.

احمد نظری افزود: در سال‌های اخیر و بعد از بسته شدن بازارهای هدف، تولید را کاهش دادیم و در بخش تولید با رکود جدی مواجه شدیم و بسیاری از قالی‌بافان به شغل‌های دیگر جذب شدند.

قالی کرمان کالایی لوکس و صادراتی است

وی گفت: قالی کرمانی گران و سنگین است و بازار داخلی به سمت قالی‌های ماشینی ارزان و سبک روی آورده است پس ما باید با تولید صادرات محور و شناخت بازار و بازاریابی علمی پیش برویم.

وی گفت: در صورت گشوده شدن مجدد درهای بازارهای جهانی، به‌طور حتم قالی‌بافان در روستاهای دورافتاده کرمان بار دیگر به‌پای دارهای قالی می‌روند و تولید رونق مجدد می‌گیرد و اقتصاد خانوارهای روستایی پویاتر می‌شود.

محمود بقایی دیگر تولیدکننده فرش راور نیز به مهر گفت: ما به دنبال کسب سود هستیم و بازارهای اروپا و آمریکا یکی از ارزآورترین بازارهای خارجی است اما باید با برنامه‌ریزی شروع کنیم و تولیدات مرغوب و باکیفیت و مطابق نیاز بازار را روانه این کشورها کنیم.

متأسفانه هم‌اکنون پاکستان، بنگلادش و حتی افغانستان و هند نیز در حال کپی کردن طرح‌های ایرانی و بعضاً باکیفیت هستند

وی گفت: متأسفانه هم‌اکنون پاکستان، بنگلادش و حتی افغانستان و هند نیز در حال کپی کردن طرح‌های ایرانی و بعضاً باکیفیت هستند، بانام ما بازار را از آن خودکرده‌اند که باید برای حل این مشکلات برنامه‌ریزی کنیم، باید قالی را با برند خاص کرمان وارد بازار خارجی کنیم.

وی تبلیغات و برنامه‌ریزی علمی و حمایت دولت و نه دخالت را رمز موفقیت در این صنعت دانست.

صنعت قالی کرمان که هم‌اکنون در رکود کامل قرارگرفته است امیدوار است با گشوده شدن بازارهای جهانی و ریختن دیوارهای ناعادلانه تحریم بار دیگر رونق گیرد و روستائیان کرمان بار دیگر دارهای قالی را بنا کنند و نجوای نقشه‌خوانی زنان و دختران کرمانی در کارگاه‌های قالی شنیده شود.

تاریخ ارسال خبر: ۲۳ بهمن ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۱۷۰۰۶

کویر سفیدپوش شد/ دوگانه‌های برف و ریزگردهای محلی

کرمان ؛ بارش نخستین برف در سال جاری در حالی بخش‌هایی از کویر کرمان را سفیدپوش کرده است که طبق آمار میزان بارش‌ها در سال جاری در این استان کاهش‌یافته و روزهای کم‌آبی در انتظار مردم استان است.خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها؛ اسما محمودی: مردم استان کرمان در سال جاری شاهد تغییرات شدید آب و هوایی در فواصل بسیار اندک هستند، زمستان کرمان تا چند روز قبل روزهای گرمی را سپری می‌کرد بطوریکه حتی شایعه بروز زمین‌لرزه به دلیل افزایش ناگهانی دما در کرمان پیچید و مسئولان شهر به‌ناچار درصدد تکذیب شایعات بودند، افزایش گرمای هوا و همچنین روزهای گرم در طول زمستان از سوی کارشناسان هواشناسی در کرمان به اثرات پدیده ال نینو تعبیر شده است.

حضور گسترده کرمانی ها در معابر و برگزاری نماز شکر

در شرایطی که کرمانی‌ها شاهد کمترین بارندگی‌ها طی سال‌های اخیر در طول زمستان هستند که علیرغم پیش‌بینی‌های قبلی، برف شمال استان کرمان را فراگرفت و اکثر شهرستان‌های این منطقه از استان زیرپوششی از برف قرار گرفت.

هرچند این بارش‌ها که در مقایسه با سال‌های قبل قابل‌توجه نیستند، اما بارش نخستین برف زمستانی که امسال در استان کرمان روی داد منجر به شادی مردم و کشاورزان شد و نماز شکر توسط کشاورزان در بسیاری از روستاها و مناطق دورافتاده استان برگزار شد.

مردم کرمان نیز که امسال از بارش برف ناامید شده بودند از اواخر شب گذشته که بارش برف آغاز شد به خیابان‌ها آمدند و امروز نیز مردم در پارک‌ها و بوستان‌ها و به‌خصوص مناطق برف‌گیر ازجمله پیست طبیعی سیرچ حضور یافتند و به شادی پرداختند.

میزان بارش ها در مناطق مختلف کرمان/ بارندگی در مجاورت گرمترین نقطه زمین

طبق آمار هواشناسی استان کرمان بارش طی ۲۴ ساعت گذشته در کرمان ۶.۴، شهربابک، رفسنجان و ماهان ۳.۸، زرند ۲.۶، بافت، لاله‌زار ۱.۵، رابر و شهداد ۱.۲ و سیرجان ۰.۲ گزارش‌شده است.

استقبال بی‌نظیر مردم از پیست برف‌گیر سیرچ نیز در امروز در حالی روی‌داده است که از سوی مسئولان تاکنون هیچ‌گونه ساماندهی برای استفاده عمومی از این منطقه انجام‌نشده است

بارش برف هرچند عبور و مرور در جاده‌های استان را با کندی مواجه کرد اما هیچ‌یک از راه‌های اصلی استان مسدود نشد و با تلاش راهداران راه‌های استان تاکنون باز نگه‌داشته شده است.

اما طبق اعلام پلیس‌راه کرمان از عبور و مرور خودروهای فاقد زنجیر چرخ و دارای نقص در سیستم روشنایی و گرمایشی جلوگیری می‌شود.

جاده های کرمان باز است

مرکز مدیریت راه‌های استان کرمان نیز اعلام کرد که در جاده‌های کفنوئیه بافت، جوزم شهربابک، سرچشمه رفسنجان، کوه پنج و سنگ صیاد بردسیر، خانه سرخ سیرجان، راهدارخانه امام علی (ع) و گردنه پابدانا در کوهبنان بارش برف گزارش‌شده است.

کاهش دمای شدید در استان کرمان، منجر به یخبندان در برخی از راه‌ها شده است که با تلاش راهداران راه‌های استان باز گزارش‌شده است و خوشبختانه حادثه مهمی نیز در جریان بارش‌های اخیر استان روی نداده است.

استقبال بی‌نظیر مردم از پیست برف‌گیر سیرچ نیز در امروز در حالی روی‌داده است که از سوی مسئولان تاکنون هیچ‌گونه ساماندهی برای استفاده عمومی از این منطقه انجام‌نشده است و تفریحات مردم در این منطقه که با حضور پررنگ مردم شهر کرمان همراه بود در اکثر موارد غیراستاندارد و خطرآفرین بود.

این بارش‌ها در حالی در کرمان روی‌داده است که کرمان امسال یکی از کم بارش ترین زمستان‌های سال‌های اخیر را پشت سر گذاشته است

اما این بارش‌ها در حالی در کرمان روی‌داده است که کرمان امسال یکی از کم بارش ترین زمستان‌های سال‌های اخیر را پشت سر گذاشته است اما پیش‌بینی می‌شود بیشترین بارندگی‌های سال جاری در کرمان در دو ماه آتی روی دهد.

تمام این‌ها در حالی در کرمان روی داد که دقیقاً یک روز قبل از بارش برف، ریزگردها در آسمان استان کرمان خودنمایی می‌کردند و میزان آلودگی هوا طبق اعلام سازمان محیط‌زیست به مرحله خطر رسید.

میزان آلودگی به حدی بود که بسیاری از مردم کرمان را دچار مشکلات تنفسی کرد، نکته قابل‌توجه این است که هیچ اخطاری از سوی دانشگاه علوم پزشکی در خصوص آلودگی هوا به مردم داده نشده بود.

تعارضات پدیده‌های جوی در سال جاری یکی از بارزترین پیامدهایی تغییرات اقلیمی در کرمان است که مردم را نیز سردرگم کرده است.

ال نینو کرمان را خشک تر کرده است

محمد زبردست، کارشناس ارشد منابع طبیعی در گفتگو با خبرنگار مهر می‌گوید: درواقع در سال جاری خبری از بارش‌های سیل‌آسا که توسط ستاد بحران کشور پیش‌بینی شد نبود اما ال نینو در استان کرمان کاملاً مشهود بود به این صورت که بارندگی در زمستان امسال به‌شدت کاهش یافت.

وی، بی‌آبی را یکی از چالش‌های استان دانست و افزود: بارندگی برف طی ساعت‌های گذشته نیز نسبت به سال‌های قبل کمتر بوده است و این بارندگی ها نمی‌تواند منبع مورداطمینانی برای تابستان امسال باشد.

وی گفت: ال نینو درواقع سبب تغییرات شدید و افزایش دما شده است و در کرمان تغییرات دمایی در روزهای گذشته در طول دو روز پیاپی گاه بی‌سابقه بوده است.

زبردست افزود: این تغییرات دمایی می‌تواند منجر به تشدید خشک‌سالی در کرمان شود، ضمن اینکه احتمال سرمازدگی محصولات کشاورزی را در ماه آینده بسیار زیاد می‌کند و پیش‌بینی می‌شود این تغییرات اقلیمی در ماه آینده تشدید شود.

خشک‌سالی موجب افزایش کانون‌های بحرانی ریز گردهای محلی در استان شده است و شاهد بروز این پدیده برای چندمین بار پیاپی در اکثر شهرستان‌های شمالی استان در هفته گذشته در استان بودیم

وی گفت: سال گذشته نیز گرمای هوا و شکوفه دادن باغ‌های استان، در حالی زودتر از موعد روی داد که سرمای ناگهانی بسیاری از کشاورزان به‌خصوص گردو داران در بافت و رابر را غافلگیر کرد به‌گونه‌ای که تولید این محصول در کرمان تا ۷۰ درصد کاهش یافت.

وی ادامه داد: خشک‌سالی موجب افزایش کانون‌های بحرانی ریزگردهای محلی در استان شده است و شاهد بروز این پدیده برای چندمین بار پیاپی در اکثر شهرستان‌های شمالی استان در هفته گذشته در استان بودیم.

زبردست افزود: بیشترین طوفان شن و ریزگرد در شرق استان کرمان روی می‌دهد و موجب افزایش بیابان‌ها در منطقه شده است و خسارت‌های جبران‌ناپذیری را به مردم تحمیل می‌کند.

وی ادامه داد: ایام گرم سال در استان کرمان زیاد شده و متوسط دمای هوا نیز افزایش‌یافته است و نتیجه آن تنش‌های بیشتر خشک‌سالی و درنهایت بروز آفت‌ و خسارت‌ به کشاورزان شده است.

حمیده حبیبی، رئیس مرکز هواشناسی استان کرمان نیز در گفتگو با مهر اظهار داشت: از قبل بارش برف و افت شدید دما در اواخر این هفته پیش‌بینی و به ستاد بحران و دستگاه‌های زی ربط گزارش‌شده بود.

وی افزود: بارش‌ها از اواخر شب گذشته در شمال و غرب استان روی داد و بارندگی در قالب برف و باران مشاهده شد که در مناطق سردسیر به‌ویژه در شهرستان‌های شمالی در قالب برف بود.

تابستانی خشک در انتظار مردم کرمان

وی گفت: این سامانه جوی از اواخر وقت امروز به‌صورت کامل از استان کرمان خارج می‌شود اما پیش‌بینی ما افزایش بارش‌های در دو ماه آتی است و امیدواریم طبق پیش‌بینی‌های بلندمدت شاخص بارندگی‌ها در کرمان افزایش یابد.

محسن صالحی، رئیس ستاد بحران استان کرمان نیز در گفتگو با مهر اظهار داشت: بروز ال نینو و بارش‌های شدید در استان کرمان به‌درستی منتقل نشده بود درواقع طبق پیش‌بینی‌های علمی میزان بارندگی‌ها در استان کرمان در سال جاری مشابه سال قبل خواهد بود.

وی افزود: تنها تأثیری که این پدیده امکان دارد داشته باشد بارندگی در چارچوب میزان بارش‌های قبلی در زمان اندک است.

وی به خشک‌سالی و کمبود آب در استان اشاره کرد و افزود: ال نینو نمی‌تواند خشک‌سالی را در کرمان تمام کند و باید از هم‌اکنون باصرفه جویی به فکر تأمین آب در ایام گرم تابستان باشیم.

هرچند مردم کرمان، امروز را به دلیل بارش برف جشن گرفتند اما باید این مسئله مهم به مردم گوشزد شود که میزان بارش‌ها در کرمان با کاهش جدی مواجه شده است و بزرگ‌ترین استان کشور در سال جاری نیز با چالش همیشگی خود یعنی بی‌آبی مواجه خواهد بود.

تاریخ ارسال خبر: ۲۳ بهمن ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۱۷۰۰۵

قانون مداری و اخلاق‌مداری موردتوجه کاندیداها باشد

کرمان؛ خطیب جمعه کرمان بر رعایت اخلاق اسلامی و قانون مداری از سوی کاندیداها در انتخابات تأکید کرد و گفت: انتخابات نباید صحنه اختلاف و درگیری‌ها باشد.به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام مهدی عرب پور در خطبه‌های این هفته نماز جمعه کرمان با اشاره به حضور پرشور مردمم در راهپیمایی 22 بهمن‌ماه امسال اظهار کرد: ملت ایران نشان دادند که در حمایت از انقلاب و رهبری ایستاده‌اند.

وی بابیان اینکه ملت ایران روز گذشته به دشمنان فهماندند که پای آرمان‌های امام و انقلاب هستند، بیان داشت: ملت ایران در مسیری که امام ترسیم کرده حرکت می‌کنند و ذره‌ای از آرمان‌های خود کوتاه نمی‌آیند.

وی در ادامه ضمن تقدیر از همه دست‌اندرکاران ستاد دهه فجر استان گفت: مردم همان‌طور که روز گذشته موجب خلق حماسه عظیم شدند در هفتم اسفندماه نیز حماسه‌ای دیگر خلق کنند.

وی بر حضور حداکثری مردم در انتخابات پیش رو تأکید کرد و افزود: حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی نقشه‌های دشمن را نقش بر آب می‌کند.

عرب پور بر رعایت اخلاق اسلامی از سوی کاندیداها تأکید کرد و افزود: نامزدها در تبلیغات همه جوانب را مدنظر داشته باشند و از وعده‌های خلاف واقع پرهیز کنند.

وی با اشاره به اینکه با سهل‌انگاری نباید بهانه به دست دشمن بدهیم، گفت: انتخابات نباید صحنه اختلاف و درگیری‌ها باشد.

وی انتخابات را صحنه رقابت کاندیداها دانست و افزود: رقابت‌ها بعد از انتخابات باید به رفاقت برای سازندگی و آبادانی کشور تبدیل شود.

امام جمعه موقت کرمان همچنین با اشاره به سالروز میلاد حضرت زینب (س) نیز گفت: حضرت زینب اسوه صبر و ایستادگی در برابر ظلم برای زنان هستند.

وی با اشاره به سالروز تشکیل کمیته انقلاب اسلامی توسط امام راحل نیز بیان داشت: این کمیته برای حراست از انقلاب تشکیل شد و امروز نیروی انتظامی در برخورد با عوامل ناامنی و در حراست از جان مال و ناموس مردم موفق عمل می‌کند.

تاریخ ارسال خبر: ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۱۷۰۰۴

ورود عربستان به یمن خودزنی است/ جایگاه ایران در منطقه حفظ شده است

کرمان ؛ وزیر دادگستری گفت: اگر عربستان عرضه داشت خودش را جمع می کرد و به جای ورود به سوریه که نوعی خودزنی و عملیات انتحاری است، خود را از باتلاق یمن نجات می داد.به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی پیش از ظهر پنجشنبه در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن ماه اظهار کرد: خداوند را شاکریم که به ملت بزرگ ایران بیش از سه دهه توفیق خلق حماسه ای بزرگ، جاودان، تاریخ ساز و ماندگار لطف فرموده است.

وی افزود: ملت بزرگ ایران با برافراشتن پرچم بلند انقلاب اسلامی حرکت تاریخ معاصر را جهت داد و صدای حق طلبی را در عصر ظلمت و تباهی، فساد و جهالت بلند کرد.

حجت الاسلام پورمحمدی گفت: صدای ملت ایران صدای خداپرستی و خوب بودن و خوب زیستن، صدای حق طلبی و دفاع از مظلوم، صدای مبارزه با ظلم و فساد است و امروز نزدیک به چهار دهه و دو نسل تمام بار سنگین یک جهاد بزرگ را بر دوش کشیده است.

وی گفت: ملت ما امروز جز نصرت چیز دیگری را ندیده و جز مقاومت و پایداری محصول دیگری را نمی چشد و اگر برای خداوند قیام کردید گام هایتان استوار خواهد شد و خداوند سربازانش را به کمک شما خواهد فرستاد.

وزیر دادگستری ادامه داد: علیرغم همه تحریم ها و فشارها امروز ملت ایران غیر از احساس عزت، غرور و افتخار ملی احساسی دیگر را ندارد و دشمنان ما نیز اعتراف کرده اند که ملت ایران بزرگ و صاحب فرهنگ و تمدن است و ملتی مقاوم هستید که از تهدید نمی ترسید و از تحریم جا نمی زنید و فریب نمی خورید و نفوذناپذیر هستید.

وی گفت: حضور هیئت های مختلف در ایران قبل از هر قرداد و توافق و انجام کار و دادوستد یک پیام روشن دارند و آن این است که ما جایگاه ملت ایران را درک کرده ایم و واقعیت ملت ایران را شناخته ایم و قدرت ملت ایران را قبول داریم و ما نقش آفرینی ملت ایران را در مسائل منطقه ای و بین المللی پذیرفته ایم و این اولین حرفشان است.

پشیمانی سردمداران تحریم علیه ایران

وی گفت: وقتی روحانی به ایتالیا و فرانسه برای مذاکره رفت همه رفتارشان یک پیامدروشن داشت که سردمداران تحریم و فشار علیه ملت ایران پشیمانند و حرف های یاوه ی خود را زیر پا گذاشته اند و له کرده اند و خود با دست خود قطنامه های تحریم را پاره کردند نه اینکه ما ادعا کنیم و نه اینکه ما شعارش را بدهیم و فهمیدند در برابر این ملت قطعنامه صادر کردن کارساز نیست.

حجت الاسلام پورمحمدی افزود: تحریم کردند تا قدرت اقتصادی شما را تضعیف کنند اما خودشان بزرگترین قراردادهای اقتصادی را پیشنهاد می دهند و اگر شما قابلیت انجام معاملات بزرگ اقتصادی بزرگ را نداشته باشید این پیشنهادها داده نمی شود و این یعنی اقتصاد ایران تحت فشار تحریم شکسته و خم نشد و آسیب جدی ندید و این اقتصاد با قدرت ایستاد و این ملت ظرفیت خود را حفظ کرد.

مذاکرات هسته ای دستاورد ملت و انقلاب است

وی بیان کرد: دولت یک حرف روشن دارد و این همه موفقیت و دستاورد از آن دولت نیست و از چند مذاکره کننده و مسئول نیست و این دستاورد از یک تاریخ و ملت بزرگ و یک انقلاب است.

وزیر دادگستری ابراز داشت: وقتی مذکره کننده و مسئول و مقامات پشت سر شما ملت بزرگ و قهرمان را می گیرد و پشت سرش یک تاریخ و انقلاب بزرگ است و وقتی یک رهبر فرهیخته و هوشمند و استوار و قاطع سایه حمایت و مدیرتشان را بر آن انداخته اند و پشتیبانی می کنند، مسئولی که هنرمند و هوشمند باشد باید این قدرت و ظرفیت ملت را نشان دهد.

وی افزود: ما از خود توان و هنر نداریم؛ هنر و قدرت و شکوه و عزت از آن ملت است و من مسئول اگر هنرمند و هوشمند هستم باید قدرت ارائه توان و ظرفیت شما را داشته باشم و اکنون تنها مختصری انجام شده و ما فکر می کنیم که ملت ایران بیش از این ها قدرت و ظرفیت دارد و بیش از این ها باید کار کرد.

حجت الاسلام پورمحمدی گفت: امروز انقلاب اسلامی بعد از ۳۷ سال شاهد دستاوردهای بزرگی در عرصه های مختلف است و این حرفها که ما می گوییم به معنای این نیست مشکلی در کشور نیست بلکه می دانیم در کشور ضعف و کمبود، اشتباه و غلفت وجود دارد.

وی همچنین افزود: صادقانه باید اذعان کنیم که برخی اشتباهات متاسفانه است ولیکن از دستاوردهای بزرگی که با توان شما ملت و عنایت خداوند نصیب ملت بزرگ انقلاب اسلامی ایران شده است نباید غافل بود و مهم این است که ملت ها عنایات و تفضلات الهی و موفقیت ها و دستاوردهای خود را خوب ببینند.

ایران جز رده های برتر فارغ التحصیلان مهندسی دنیاست

حجت الاسلام پور محمدی ابراز کرد: امروز ایران پیشتاز در منطقه در عرصه علمی و صنعتی است و یکی از دلایل موفقیتی که بسیاری از کشورها و گروه های حساس روی کشور ما محاسبه کرده اند این است که می گویند میزان فارغ التحصیلان مهندسی ایران جزو بالاترین نرخ های جهانی است.

وی با بیان اینکه خیلی از تحریم ها از سال ۸۳ شروع شده است و فایناس و وام بین المللی از سال ۸۳ نداشتیم، گفت: در ۸۴ و ۸۵ تحریم ها تشدید و از سال ۹۰ به بعد تحریم ها فراگیر شد و با همه این حرف ها یک ثبات اقتصادی در کشور ایجاد شد و فضای تورمی که به شدت داشت اوج می گرفت کنترل و مهار شد.

نبض اقتصادی جامعه متلاشی نشده است

وزیر دادگستری ادامه داد: مشکل برای مردم بوده و امروز هم هست و هنوز هم گرانی داریم ولی نبض اقتصادی جامعه متلاشی نشده است و همین استان کرمان که در اوج تحریم به سر می بریم این دهه فجر ۵۵۳ پروژه بیش از سه هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان تکمیل و افتتاح شد و هم اکنون بیش از سه هزار میلیارد تومان پروژه در شهر کرمان در حال اجراست.

وی گفت: جالب است که آقای ظریف در مذاکره ای با کری گفت که به قول خودتان تحریم شما فلج کننده است و می خواهید ما را از پای در بیاورید و این در حالی است که ما در اوج تحریم طرح تحول سلامت را در کشور اجرا کردیم و طرحی که پرخرج و هزینه بر است و این در حالیست که رئیس جمهور آمریکا وقتی می خواست رای بیاورد به ملت آمریکا گفت که من نظام سلامت آمریکا را که مشکل دارد را احیا می کنم و سلامت عمومی را پشتبیانی می کنم و طرح مهمی که سبب موفقیت رییس جمهور آمریکا در مسابقات انتخابات ریاست جمهوری بود عمل نشد ولی ما با تحریم و محاصره این طرح را با موفقیت دیدید که اجرا کردیم.

وی در ادامه ابراز داشت: آنچه در این مذاکرات جلو رفتیم حتما به نفع ملت ایران است و غیر از خطراتی که پشت سر گذاشتیم دستاوردها هم قابل توجه است و اما آن ها به امید امتیازات دیگری بودند و امتیازات منطقه ای می خواستند و امتیاز را در سوریه، عراق، لبنان و فلسطین و یمن و جاهای دیگر می خواستند و فکر می کردند اگر اینجا امتیاز دهند ما در آنجا کوتاه خواهیم آمد و الان احساس می کنند که ظاهرا رودست خورده اند.

وی همچنین بیان داشت: مقام معظم رهبری با هوشمندی از روز اول مذاکره فرمودند که هیچ حرف دیگری غیر از هسته ای در مذاکره نباید بیاید که تنها یک اختلاف در خصوص انرژی هسته ای با مستکبرین و ظالمین داریم که می خواهیم این بحث را به اتمام برسانیم و هر اطمینانی که می شود باید به اینان داد.

حجت الاسلام پورمحدی با طرح این سوال که مگر ما دارای بمب هسته ای هستیم که در سوریه و منطقه لنگر محور توازن هستیم؟ افزود: به هر حال استراتژی دفاعی ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی بر اساس بمب اتمی شکل نگرفته است و ما دنبال بمب نیستیم.

جایگاه ایران در منطقه حفظ شده است

وی ادامه داد: این تدبیر هوشمندانه رهبری سبب شد که تیم مذاکره کننده در موضوع هسته ای متمرکز شد و خوشبختانه دستاوردهای ارزنده در هسته ای و بحث منطقه ای و جایگاه منطقه ای ما با قدرت حفظ شد و امروز می بینند ما بیش از گذشته در حال نقش آفرینی هستیم.

وزیر دادگستری تصریح کرد: امروز جمهوری اسلامی حرفش را در عراق محکمتر می زند و تا قبل از این شمشیر تحریم، تهدید و جنگ بالای سر ملت ایران بود و شاید کسی وحشت به آن دست می داد که اگر به مردم مظلومی در جایی کمک کنیم شابد به ما فشار وارد کنند و اذیت کنند اما امروز ملت ما آن تهدید را کنار زده و فشار تهدید جنگ را هم گوشه ای انداخته است و امروز با قدرت و جسارت بیشتر و با عملیات وسیع تر می تواند در صحنه حضور پیدا کند و حضور پیدا کرده است.

وی افزود: اینک می بینیم دشمنان ذلیل و خوار منطقه ای و ضد مسلمان ها و ضد اسلام ها و این نظام های ضد اسلامی اشرافی ؛ سلطنتی و ظالم، داعش و وهابیت و ... که در مرکز اسلام خیمه زده اند و صریحا به جنگ اسلام آمده اند و دار و ندارشان را در میدان گذاشته اند.

ورود عربستان به یمن خودزنی است

وی تهدیدهای انتحاری عربستان و اینکه می گوید با نیروی زمینی وارد سوریه خواهم شد هیچ دانست و گفت: اگر عربستان عرضه داشت خودش را جمع می کرد و عربستان کشوری است که نزدیک یک سال است در یمن درگیر هست و با یک ملت مظلوم یمن نمی تواند پیشروی کند و این خودزنی و عملیات انتحاری است و این از روی ناچاری است و راهی پیش روی خود نمی بیند و دار و ندارش را میدان آورده است.

وزیر دادگستری همچنین ابراز داشت: تردید نکنید در بسیاری از این رفت و آمدها و مذاکرات و قراردادها بیش از پیش بینی های خود ما طرف های مقابل میل و رغبت نشان می دهند.

وی افزود: رئیس جمهور اعلام کرده که هر تیم مذاکره کننده که می آید باید به تولید داخلی و افزایش فن آوری و سوم به ایجاد اشتغال به خصوص برای جوانان علی الخصوص جوانان تحصیل کرده، صادرات و در کل افزایش ثروت ملی و افزایش درآمد سرانه ملی فکر کنید و این یک مبنا در مذاکرات و پیگیری های ما به شمار می رود.

حجت الاسلام پورمحمدی گفت: یک مبنایی را داریم دنبال می کنیم که دقیقا در راستای اقتصاد مقاومتی معنا می دهد و ما با دنیا کار و حرف داریم و باید تکنولوژی و فناوری را جلو ببریم و بازار می خواهیم؛ برخی کالا را نداریم و این دادوستد باید به صورت جدی انجام گیرد و اما باید جایگاه خود را حفظ کنیم.

وارد برجام دوم شده ایم

وی ادامه داد: آنچه که ما در آن قرار داریم گذشت از یک عقبه سخت به لطف خداوند بوده است و از یک مرحله آن به خوبی عبور کرده ایم که به تعبیر ریاست جمهوری برجام یک بوده است و الان وارد برجام دوم شده ایم و برنامه جامع همکاری ملی است و اکنون نوبت به جهاد اکبر رسیده است.

وزیر دادگستری افزود: همه با هم همانطور که با یک صدا برجام را در مقابل دشمن به نتیجه رساندیم با هم در تحول داخلی و اجتماعی و فرهنگی گام برداریم و این ها همان جهاد اکبر را می خواهد و با هم باید از هواها و نفسیات و دعواهای جاهلانه و بگومگوهای بی ارزش بگذریم.

وی همچنین گفت: باید با یک صدا و یک آرمان یک ایده جلوی خودمان بگذاریم و حرکت کنیم چرا که خداوند وعده نصرت داده است.

حجت الاسلام پورمحمدی یکی از میدان های بزرگ وحدت و اقتدار ملی و شکوه ملی را انتخابات نام برد و گفت: انتخابات به معنای تجمیع اراده ملی در یک کشور است.

افراد صالح و صادق را برای مجلس شورای اسلامی انتخاب کنیم

وی افزود: امام خمینی (ره) میزان را رای ملت دانست و مردم سالاری و احترام به مردم و رای مردم را به ما یاد داد و مقام معظم رهبری فرموده اند انتخابات و رای مردم حق الناس است و حقوق شهروندی و مردم حق الناس است و این ها آرمان های امام و ملت بوده است.

حجت الاسلام پورمحمدی تصریح کرد: بی شک یکی از پایه های اقتدار، ثبات، پیشرفت و تکامل ملت ما مراحل مختلف انتخاباتی تا به امروز بوده است و آنچه در انتخابات مهم است اصل آن حضور جامع، پیوسته و آگاهانه ملت است.

وی افزود: رهبری آنانکه نظام را هم قبول ندارند را دعوت به حضور در انتخابات کرد و حضور در انتخابات یعنی یک پرچم عزت و یک کل و یک امتیاز دادن برای بقا و اقتدار و امتداد نظام.

وزیر دادگستری عنوان کرد: انتخابات تعیین کننده است و باید حواسمان را جمع کنیم و خوب و اصلح ها را انتخاب کنیم و صادق ها و شناخته شده ها و وفادار بر پیمان ها و آن ها که سوابق روشن دارند را انتخاب کنیم.

تاریخ ارسال خبر: ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۱۷۰۰۳

نسیم انقلاب وزیدن گرفت/حماسه آفرینی کریمان

کرمان ؛ مردم دیار کریمان با حضور باشکوه و گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن، فرارسیدن این روز باشکوه را گرامی داشتند و فریاد ضداستکباری خود را به گوش جهانیان رساندند.خبرگزاری مهر؛ گروه استان ها؛ بار دیگر با آمدن بهمن، نسیم بهاری انقلاب وزیدن گرفت و همگان شادمانه از فرارسیدن ماندگارترین روز انقلاب به خیابان ها آمده تا در کنار یکدیگر حماسه ای عاشقانه به عمق تاریخ رقم بزنند.

امروز مردم دیار کریمان نیز همانند سال های گذشته در پایبندی به ارزش های نظام و اثبات فداکاری و عشق خود با انقلاب کم نگذاشتند و قصد دارند حماسه حضور در ۲۲ بهمن را به حماسه سیاسی هفت اسفند گره زده و این پیام را به دشمنان برسانند که هر چه تلاش کنند باز هم توطئه های آنها نقشه بر آب شده و تنها چیزی که نصیب بدخواهان نظام می شود یاس و ناامیدی است.

مردم استان کرمان از ساعت ها قبل از زمان اعلام شده در چهارراه طالقانی؛ میعادگاه عاشقان انقلاب حضور پیدا کردند و حضور اقشار مختلف جامعه زن و مرد، پیر و جوان در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان از هم بستگی و هم دلی مردمانی دارد که زیر چتر ولایت حرکت می کنند و ادامه دهنده آرمان های امام خمینی (ره) و شهدا هستند.

مردم غیور دیار کریمان با سر دادن شعارهای «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر ضد ولایت فقیه» و «مرگ بر منافق و فتنه‌ گر» بار دیگر روحیه استکبارستیزی خود را نشان دادند.

۲۲ بهمن روز تبلور شکوه و ایثار مردم

رئیس کل دادگستری استان کرمان در حاشیه برگزاری این آیین در گفتگو با مهر ۲۲ بهمن را روز تبلور شکوه و ایثار مردم می داند و اظهار می کند: این حضور باشکوه نشانگر این حقیقت است که تهدیدها، و تحریم ها، خللی در عزم ملت ایران و عهد مستحکم آنها با امام خمینی (ره) و شهیدان ایجاد نکرد.

یدالله موحد با اشاره به اینکه مردم ایران همواره پشتیبان نظام بوده و حضوری باشکوه در صحنه های ملی و مذهبی داشته اند، می افزاید: امیدواریم مردم در هفتم اسفندماه نیز با حضور در پای صندوق های رای حماسه ای دیگر خلق کنند.

ید طولای کریمان در حماسه آفرینی

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان نیز در حاشیه این راهپیمایی در گفتگو با مهر به اجرای سه هزار ویژه برنامه دهه فجر در سراسر استان کرمان اشاره می کند و می گوید: این برنامه ها در حوزه های علمی، هنری، فرهنگی، نمایشگاهی، رسانه ای و ورزشی است.

مهدی صدفی ادامه می دهد: سعی شده در این برنامه ها تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی، ایجاد وحدت و روح همدلی در بین اقشار مختلف جامعه، نوآوری و ایجاد جذابیت مدنظر قرار گیرد.

وی حضور مردم دیار کریمان در راهپیمایی ۲۲ بهمن را بی نظیر و باشکوه توصیف می کند و می افزاید: کرمانی ها همواره حضوری حماسی در مناسبت های ملی و مذهبی دارند و این حضور تیری به چشم دشمنان و بدخواهان نظام است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان می گوید: به طور قطع این حماسه با حماسه سیاسی هفتم اسفندماه گره خواهد خورد و مردم با حضور پرشکوه در پای صندوق رای برگ زرینی دیگر به روزهای پرافتخار نظام اضافه خواهند کرد.

همواره در مسیر ولایت گام برمی داریم

علی بهرامی نژاد پدری جوان است که به همراه پسر خردسالش در راهپیمایی حضور پیدا کرده است، از او در خصوص هدفش از شرکت در این آیین می پرسم؛ می گوید: هر آنچه که امروز داریم در سایه نظام و انقلاب حاصل شده و ما بر خود واجب می دانیم که قدردان انقلاب باشیم.

وی ادامه می دهد: هر ساله در این آیین حضور پیدا می کنم اما امسال برایم از حساسیت ویژه ای برخوردار بود چرا که در آستانه برگزاری دو انتخابات مهم هستیم و حضور و هم بستگی ما به دشمنان ثابت می کند که نمی توانند هیچ خللی در عزم و اتحاد ملت ایران به وجود آورند.

مریم سلطانی نیز از اهالی دیار کریمان است که با مشت های گره کره فریاد استکبارستیزی برمی آورد، او نیز به مهر می گوید: ما همواره پیرو خط ولایت بوده و هر کجا و هر زمان که لازم باشد برای دفاع از آرمان های نظام و انقلاب و اطاعت از فرمان رهبری حاضر و آماده ایم.

وی می گوید: مشاهده این جمعیت و حضور گسترده مردم در راهپیمایی بیانگر این واقعیت است که عشق به انقلاب در جان مردم ریشه دوانده و تلاش های مذبوحانه دشمنان راه به جایی نمی برد چرا که مردم تحت هر شرایطی حامی انقلاب هستند.

هم اکنون وزیر دادگستری در حال سخنرانی در جمع راهپیمایان حاضر در میدان عاشوراست.

تاریخ ارسال خبر: ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۱۷۰۰۲

لیست نهایی نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری از حوزه کرمان

کرمان ؛ لیست نهایی نامزدهای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه کرمان اعلام شد.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی فرمانداری و ستاد انتخابات شهرستان کرمان آگهی اسامی نامزدهای تائید صلاحیت شده حوزه انتخابیه استان کرمان به شرح ذیل منتشر شد:

در اجرای ماده ۱۸ آیین نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری، بدین وسیله اسامی و مشخصات نامزدهای انتخابات این حوزه انتخابیه که شورای نگهبان صلاحیت ایشان را برای انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری تائید کرده است، به شرح ذیل اعلام می شود.

۱؛ محمد بهرامی خوشکار فرزند حسین؛ کد نامزد ۱۲۴

۲؛ سید احمد خاتمی فرزند سیدمهدی؛ کد نامزد ۱۴۲

۳؛ احمد شیخ بهائی فرزند جواد؛ کد نامزد ۱۴۶

۴؛ سیدجلیل صدرطباطبائی فرزند سیداحمد؛ کد نامزد ۱۴۷

۵؛ امان اله علیمرادی فرزند عبداله؛ نامزد ۱۴۹

ضمناً به استناد ماده ۲۳ آئین نامه اجرایی قانون مذکور، فعالیت های تبلیغاتی نامزدهای انتخاباتی روز ۲۲ بهمن ماه آغاز و تا ۲۴ ساعت قبل از شروع اخذ رأی، هر گونه فعالیت تبلیغات انتخاباتی به کلی ممنوع است.

تاریخ ارسال خبر: ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۱۷۰۰۱

انقلاب اسلامی ایران بر پایه پشتوانه مردمی سرافراز باقی می ماند

کرمان ؛ نماینده ولی فقیه در استان و استاندار کرمان با صدور پیامی مشترک از عموم مردم برای حضور پرشکوه در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت کردند.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی ساتانداری کرمان، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان و استاندار کرمان در پیام مشترکی ضمن تبریک ایام الله دهه فجر، از عموم مردم شریف و ولایت مدار ایران اسلامی به ویژه مردم دیار کریمان برای حضور گسترده و دشمن شکن در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه دعوت کردند.

متن پیام بدین شرح است: ایستادگی جانانه برای حفظ آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی همان اصل اساسی و مهمی است که در اندیشه خردگرای مردم ایران زمین، همواره ثابت است و همین روحیه استکبارستیزی و ظلم ناپذیری است که از مردم غیور این سرزمین، مردمی سرافراز و عزتمند در سطح دنیا ساخته است.

ملت ایران اسلامی که به پای انقلاب اسلامی جانفشانی ها کرده و خون های سرخ فرزندانش نهال نوپای این نظام را به درختی تنومند و ریشه دار تبدیل کرده، در تمامی صحنه های عزت آفرین این انقلاب از جمله دوران دفاع مقدس و مسئله برجام با تکیه بر فرموده های مقام معظم رهبری به عنوان رکن رکین انقلاب اسلامی، حضوری پرشور و افتخار آفرین داشته است.

این ملت با بیرق پیروزی و عزت خود امروز سردمدار آزاد اندیشی و آزادی خواهی در جهان است و انقلاب اسلامی ایران نمونه ای بی نظیر از یک حکومت مبتنی بر آموزه های دینی است که به خوبی توانسته ضمن پاسخ به نیازهای فطری انسان ها بر مبنای استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی، الگویی برای سایر کشورها باشد.

در این بین شایان توجه است که آگاهی مردم جهان درباره آرمان ها و اصول انقلاب اسلامی امروز مسیری را ترسیم کرده تا توطئه های مختلف دشمنان و موج های سهمناک تبلیغات رسانه ای آنها به سوی سقوط و تباهی حرکت کند.

اکنون در آستانه ۲۲ بهمن ماه بار دیگر صحیفه انقلاب اسلامی ایران چشم انتظار حضور گسترده مردمی است که پشتیبانی آنها از نظام همواره امضایی طلایی بر این صحیفه می نشاند.

در این ایام به دلیل شرایط منطقه ای و فرا منطقه ای لازم است که ملت ایران بار دیگر با حضور گسترده خود در صحنه های پشتیبانی از نظام و انقلاب اسلامی ایران از جمله راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه و انتخابات اسفندماه، نشان دهند که این انقلاب برای همیشه بر پایه پشتوانه مردمی خود سرافراز باقی می ماند.

در این راستا ضمن تقدیر از همراهی و همگامی همیشگی ملت ایران با آرمان های انقلاب اسلامی، از عموم مردم شریف و ولایت مدار ایران اسلامی به ویژه مردم دیار کریمان برای حضور گسترده و دشمن شکن در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه دعوت می نمائیم.

تاریخ ارسال خبر: ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۱۷۰۰۰

طرح ترافیکی ویژه ۲۲ بهمن در کرمان اجرا می شود

کرمان ؛ رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان کرمان با اشاره به برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: طرح ویژه ترافیکی برای این روز در نظر گرفته شده است.سرهنگ ناصر کریمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: طرح ترافیکی به منظور برگزاری منظم راهپیمایی ۲۲ بهمن در کرمان اجرا می شود.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی می شود امسال نیز مردم کرمان حضوری پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن داشته باشند، افزود: اتوبوس رانی سرویس های ویژه برای شرکت کنندگان در راهپیمایی در نظر گرفته است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان کرمان از مردم خواست به منظور شرکت در این آیین از آوردن وسایل نقلیه شخصی خودداری کنند و گفت: همچنین ساکنین محدوده برگزاری راهپیمایی از پارک کردن ماشین ها در خیابان ها مسیر راهپیمایی خودداری کنند.

سرهنگ کریمی یادآور شد: تردد و توقف در مسیرهای راهپیمایی ممنوع است.

وی مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن در شهر کرمان را از چهارراه طالقانی تا میدان عاشورا دانست و افزود: راهپیمایی در خیابان های طالقانی، قدس، شورا و بلوار شهید عباسپور برگزار می شود.

سرهنگ کریمی عنوان کرد: محدودیت های ترافیکی از میدان قرنی و سه راهی شهید مطهری و سه راهی بلوار قلعه، ولی عصر (عج)، میدان توحید، تقاطع پلیس در خیابان ابوحامد، سه راهی شهید رضوانی نژاد به سمت میدان بسیج، سه راهی ورزش و ارتش، سه راهی مصلی و تقاطع شهید مفتح به سمت میدان عاشوراست.